Aktualności

blog

KOŁOBRZESKA KARTA MIESZKAŃCA – DYŻURY URZĘDU W SOBOTY

KOŁOBRZESKA KARTA MIESZKAŃCA – DYŻURY URZĘDU W SOBOTY

W związku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców programem oraz  licznymi pytaniami i mailami w sprawie odbioru Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca, informujemy, że uruchomione zostają dyżury Urzędu Miasta Kołobrzeg w każdą sobotę do końca sierpnia 2019 r.. W godz. 10.00-13.00 w pokoju nr 5 Urzędu można będzie złożyć wniosek o uzyskanie KKM lub odebrać karty. Zapraszamy wejściem od strony Skweru Miast Partnerskich (były budynek PUP).

Czytaj więcej
blog

Kołobrzeska Karta Mieszkańca już w Twoim smartfonie

Masz smartfona z systemem Android lub iOs? To super! Już dzisiaj możesz mieć Kołobrzeską Kartę Mieszkańca w swoim telefonie!

Czytaj więcej
blog

ODBIERZ SWOJĄ KARTĘ

ODBIERZ SWOJĄ KARTĘ

Czytaj więcej
blog

Kołobrzeski Rower Miejski w ramach Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca


W związku z wprowadzeniem Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca w dniu 30 maja 2019 roku została podjęta przez Rade Miasta Kołobrzeg Uchwała nr IX/117/19 w sprawie opłat za korzystanie z systemu wypożyczenia rowerów – Kołobrzeski Rower Miejski (KRM).

Czytaj więcej
blog

Pierwsze Kołobrzeskie Karty Mieszkańca rozdane

Do Urzędu Miasta wpłynęło już ponad 3000 wniosków, a właśnie dzisiaj zostały wydane pierwsze Kołobrzeskie Karty Mieszkańca.

Czytaj więcej
blog

PŁATNE PARKOWANIE Z KOŁOBRZESKĄ KARTĄ MIESZKAŃCA

Z dniem 1 lipca 2019r. na podstawie Uchwały Nr IX/118/19 Rady Miasta Kołobrzeg z dnia 30.05.2019r. zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia stref płatnego parkowania oraz opłat za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych na terenie Gminy Miasto Kołobrzeg oraz sposobu ich pobierania będzie obowiązywać abonament miesięczny posiadacza Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca.

Czytaj więcej
blog

​PRZEDSZKOLA MIEJSKIE Z KOŁOBRZESKĄ KARTĄ MIESZKAŃCA

Zgodnie z Uchwałą Nr VIII/89/19 Rady Miasta Kołobrzeg z dnia 24 kwietnia 2019 r. w sprawie określenia wymiaru czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego  w czasie przekraczającym ten wymiar zajęć, a także warunków całkowitego zwolnienia z tych opłat w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych   w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Kołobrzeg.

Czytaj więcej
blog

DARMOWE PRZEJAZDY KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ Z KOŁOBRZESKĄ KARTĄ MIESZKAŃCA DLA OSÓB W WIEKU 60+

Od dnia 1 lipca 2019 r. zgodnie z Uchwałą Nr X/133/19 Rady Miasta Kołobrzeg z dnia 18 czerwca 2019 r. w sprawie ustalenia uprawnień pasażerów Komunikacji Miejskiej w Kołobrzegu sp. z o.o. do bezpłatnych lub ulgowych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego na terenie Gminy Miasto Kołobrzeg, Gminy Kołobrzeg i Gminy Dygowo osoby które ukończyły 60 rok życia, posiadające kołobrzeską kartę mieszkańca, mogą korzystać z przejazdów autobusami komunikacji miejskiej bezpłatnie.

Czytaj więcej
blog

KOŁOBRZESKIE BECIKOWE

Od dnia 01.07.2019 posiadacz Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca może ubiegać się o przyznanie jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka tzw. „Kołobrzeskiego becikowego” .

Czytaj więcej
blog

Ogromne zainteresowanie Kołobrzeska Kartą Mieszkańca!

Ogromne zainteresowanie Kołobrzeska Kartą Mieszkańca!
 
KKM cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. W ciągu doby od uruchomienia programu, wpłynęło do nas ponad 500 wniosków a liczba ta ciągle rośnie!

Czytaj więcej
blog

O programie

Kołobrzeska Karta Mieszkańca to element polityki promocyjnej i społecznej miasta Kołobrzeg, którego celem jest jego rozwój, zwiększenie dostępności do komunikacji miejskiej i dóbr kultury. Celem przedsięwzięcia jest rozwój Miasta Kołobrzeg, w tym poprzez wzrost liczby mieszkańców, zwiększenie dochodów oraz dostępności do usług publicznych. W ramach realizacji programu stworzony zostanie system zniżek, ulg, preferencji i uprawnień. Uruchomienie Programu przyczyni się w szczególności do poprawy warunków i jakości życia mieszkańców, oferty sportowo – rekreacyjnej i kulturalnej. Wdrożenie niniejszego systemu wpłynie na poszerzenie oferty możliwości spędzania wolnego czasu dla mieszkańców, a także na kształtowanie kultury spędzania czasu wolnego.

Czytaj więcej
blog

Już jest projekt Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca

Szanowni Państwo, jest już projekt graficzny kołobrzeskiej karty mieszkańca. Karta jest plastikowym prostokątem o wymiarach 85,6 mm x 53,98 mm w ciepłych kolorach, bo takie jest nasze miasto. Na awersie znajdziecie Państwo znajome każdemu Kołobrzeżaninowi obiekty – Latarnia Morska, Pomnik Zaślubin, Bazylika, Most Portowy. Na rewersie z kolei znajduje się miejsce na fotografię, imię i nazwisko oraz kod paskowy.
Już wkrótce 15 czerwca 2019 r. będzie można złożyć wniosek o uzyskanie takiej karty. Będziemy Państwa na bieżąco informować o postępach w sprawie realizacji programu.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mieczkowska
Prezydent Miasta Kołobrzeg

blog

Zostań Partnerem Programu Kołobrzeska Karta Mieszkańca

Jeśli jesteś właścicielem na przykład księgarni, kawiarni, restauracji, galerii, gabinetu kosmetycznego czy innego miejsca, które oferuje usługi lub atrakcje dla mieszkańców miasta, skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak dołączyć do grona PARTNERÓW KOŁOBRZESKIEJ KARTY MIESZKAŃCA.

Zainwestuj w długoterminowe relacje z lokalnymi Klientami. Zostań PARTNEREM KOŁOBRZESKIEJ KARTY MIESZKAŃCA. Bądź KOŁOBRZESKI. To się opłaca.

Zapraszam firmy i instytucje, niezależnie od sektora i wielkości, do współrealizacji Programu Kołobrzeska Karta Mieszkańca. Współpracę opieramy na zasadach dobrowolności i partnerstwa. Wystarczy, że zapewnisz lokalnej społeczności zniżki lub preferencyjny dostęp do swoich towarów lub usług.

Dlaczego warto zostać Partnerem Programu Kołobrzeska Karta Mieszkańca?

  • promujesz i zwiększasz rozpoznawalność własnej oferty,
  • wspierasz i integrujesz się z lokalną społecznością,
  • realizujesz politykę społecznej odpowiedzialności biznesu,
  • możesz posługiwać się znakiem „Partner Programu Kołobrzeska Karta Mieszkańca ”,
  • oferta firmy/instytucji będzie udostępniona na naszej stronie internetowej oraz w innych materiałach promocyjnych dotyczących Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca.

Jak zostać Partnerem Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca?

Wystarczy wypełnić wniosek o przystąpienie do realizacji Programu Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca i zaproponować w nim ofertę dla beneficjentów Programu. Następnie przedstawiciel Urzędu Miasta Kołobrzeg skontaktuje się z Państwem w celu uzgodnienia warunków realizacji oferty i zawarcia porozumienia.

Wniosek możesz złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Kołobrzeg lub przesłać mailem na adres: partnerzykkm@um.kolobrzeg.pl

UWAGA! W celu ułatwienia zamieszczenia państwa informacji na stronie internetowej dedykowanej partnerom programu, proszę o przesłanie mailem wraz z formularzem wniosku na adres partnerzykkm@um.kolobrzeg.pl edytowalnej informacji zawierającej:

  1. Opis oferty
  2. Regulamin i warunki
  3. Dane kontaktowe w kolejności: telefon, www, e-mail, adres, godziny otwarcia

Zapraszam do współpracy!
Anna Mieczkowska
Prezydent Miasta Kołobrzeg

Dokumenty do pobrania
blog

Partnerzy i zniżki

Dzięki Karcie Kołobrzeskiej od 1 lipca 2019 r. będzie można korzystać z szeregu zniżek. Z Kartą zarówno dorośli, jak i dzieci zapłacą mniej. Zasady działania programu Kołobrzeska Karta Mieszkańca są przejrzyste i proste, a oferta będzie na bieżąco rozszerzana o kolejne przywileje i korzyści dla mieszkańców i osób rozliczających podatki w Kołobrzegu.

Czytaj więcej
blog

Oto pierwsi partnerzy programu KKM

OTO PIERWSI PARTNERZY PROGRAMU KOŁOBRZESKA KARTA MIESZKAŃCA

Pierwsi Partnerzy Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca są z nami: 😄👌👏

Zapraszam do współpracy kołobrzeskich przedsiębiorców a mieszkańców do składania wniosków - już od 15 czerwca!!!

Anna Mieczkowska
Prezydent Miasta Kołobrzeg