Nowi Partnerzy KKMPodsumowanie 2021 rokuBudżet 2022

Drodzy Kołobrzeżanie, zwracam się do Was, w chwilach, kiedy wspólnie wciąż przeżywamy niepokój o zdrowie bliskich i własne. Epidemia koronawirusa niestety nie pozostaje obojętna i ma wpływ na nasze życie, otoczenie oraz gospodarkę. To trudny czas, w którym musimy wykazać się odpowiedzialnością, dyscypliną, ale także umiejętnością elastycznego i szybkiego dostosowywania się do zmieniających się warunków.Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Zapraszamy wszystkich seniorów w wieku 65-74 lata (urodzeni w latach 1947-1956) na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie 💉
 

Posiadacze Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca w tym roku mają także możliwość skorzystania z oferty „Zdrowszego Kołobrzegu”Zbliża się termin upływu ważności Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca

Szanowni Państwo,zbliża się termin upływu ważności Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Kołobrzeg Nr V/69/19 z dnia 26.02.19r. Ważność Kart dla osób zameldowanych na stałe na terenie Gminy Miasto Kołobrzeg będzie przedłużona automatycznie. Osoby, które nie posiadają meldunku na stałe, w celu przedłużenia ważności kart, zobowiązane są do dostarczenia pierwszej strony złożonego zeznania podatkowego PIT.
Dokumenty te można przesłać na maila kkm@um.kolobrzeg.pl, złożyć w biurze podawczym (przy straży Miejskiej) bądź wrzucić do urny stojącej w budynku Urzędu Miasta Kołobrzeg.


Rozlicz PIT w Kołobrzegu i dla Kołobrzegu

Chcesz, żeby nasze miasto było jeszcze lepszym miejscem do życia? Rozlicz swój PIT w Kołobrzegu. Warto być lokalnym patriotą.

Roczny podatek dochodowy PIT nie trafia w całości do skarbu państwa. Duża jego część zostaje przekazana do gminy, w której został rozliczony. Podatek PIT to dla samorządu lokalnego ogromna część dochodów, która ma wpływ na otoczenie mieszkańców. Pieniądze te przeznaczane są między innymi na finansowanie szkół i przedszkoli oraz inwestycje w kanalizację, drogi i chodniki. Dzięki temu nasze miasto może się rozwijać i wzrasta jakość życia nas, mieszkańców, co w obecnej sytuacji jest szczególnie ważne.

Ponadto każdy, kto rozliczy swój podatek dochodowy za 2020 rok w Kołobrzegu i wpisze kołobrzeski adres zamieszkania w zeznaniu podatkowym, może być posiadaczem Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca. Karta uprawnia do systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień w podmiotach podległych miastu, jak i niepublicznych. Na posiadaczy kart czeka ponad 100 atrakcyjnych ofert przygotowanych przez liczne miejskie instytucje oraz prywatne firmy handlowe i usługowe – ośrodki sportu i rekreacji, kina, muzea, spa, kluby fitness, kawiarnie, restauracje, szkoły językowe, sklepy internetowe, a także ośrodki wypoczynkowe i inne.

Pełny katalog ofert dostępny jest tutaj.

- Wypełniając zeznanie podatkowe warto, by ci, którzy mieszkają i pracują w Kołobrzegu, ale nie są zameldowani, zdecydowali się na przeniesienie tutaj swojego podatku. Przekazując swój PIT do Kołobrzegu realnie wpływamy na rozwój miasta. Jest sporo osób, które związały życie z naszym miastem, mieszkają i pracują w Kołobrzegu, korzystają z infrastruktury miasta, ich dzieci uczęszczają do naszych przedszkoli i szkół. Warto, żebyśmy wszyscy zainwestowali w otoczenie, z którego korzystamy na co dzień. Razem możemy budować i inwestować w Kołobrzeg.

Warto być lokalnym patriotą – zachęca Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu.

 

Strefa Płatnego Parkowania

Szanowni Państwo
Od 18 maja do Kołobrzegu powróciła Strefa Płatnego Parkowania. Miasto zostało podzielone na dwie strefy: A – obejmującą dzielnicę uzdrowiskową i B – centrum miasta. Posiadacze Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca mogą zakupić abonament w wysokości 60 zł miesięcznie obejmujący obie strefy płatnego parkowania, parking na ulicy Kasprowicza oraz parking przy Hali Millenium. Abonament można wykupić bezpośrednio w siedzibie spółki Komunikacja Miejska przy ul. Solnej 2 a także za pośrednictwem strony internetowej spółki: http://www.km.kolobrzeg.pl/strefy-platnego-parkowania lub bezpośrednio po zalogowaniu do konta Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca.
 
Pozdrawiam.
Anna Mieczkowska
Prezydent Miasta Kołobrzeg

10 000 kart mieszkańca

​Udogodnienia dla mieszkańców Kołobrzegu, coraz więcej partnerów programu.

Nowi Partnerzy

Z przyjemnością informujemy, że Kołobrzeska Karta Mieszkańca wzbogaciła się o kolejnych Partnerów