PIJALNIA CZEKOLADY WEDEL

Kołobrzeg, Armii Krajowej 10 (Galeria Hosso)
Czerwona oznacza Twoją lokalizację.Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.


PIJALNIA CZEKOLADY WEDEL


Opis

E. Wedel to najstarsza marka czekolady w Polsce, która w wyjątkowy sposób potrafi łączyć tradycję z nowoczesnością, przez co od lat uznawana jest za symbol czekolady oraz wyrafinowanego smaku.
Jej nazwa pochodzi od podpisu syna założyciela firmy, Emila Wedla, który sygnował nim swe produkty by odróżnić je od konkurencji.
Sekret niepowtarzalnej kompozycji smaku, z której słyną wyroby E.Wedel, tkwi w ich oryginalnej, starannie strzeżonej recepturze.
Najsłynniejsze produkty marki to czekolady oraz pianki w czekoladzie Ptasie Mleczko®, które zostały stworzone w latach 30-tych XX.

Od ponad 160 lat staramy się, aby E.Wedel kojarzył sie z tym, co w czekoladzie najlepsze, wracając do tradycji, która mówi, że dzieła stworzone rękami mistrzów są niepowtarzalne. Wszystko zaczęło sie w 1851 r., kiedy Karol Ernest Wedel, młody cukiernik z Berlina, przyjechał do Warszawy i otworzył mały sklep na ulicy Miodowej, w którym oferował czekoladę i karmel.
W 1894 r. syn Karola, Emil przeniósł sklep i fabrykę do nowej kamienicy na ul. Szpitalnej. Stoi tam ona do dziś, a w niej znajduje się najstarszy sklep i kawiarnia - Pijalnia Czekolady E.Wedel „Staroświecki Sklep". Kolejne Pijalnie Czekolady powstały od 2004 r. W każdej z nich można odnaleźć magię czekolady oraz niepowtarzalny charakter.
Oprócz wyjątkowych pitnych czekolad, jest tu wiele innych słodkości, których po prostu trzeba spróbować - m.in. różnorodne desery i ręcznie robione praliny, tworzone z pasją pod czujnym okiem Maestro Czekolady, Janusza Profusa.

Regulamin i warunki

Rabat w wysokości 15% na całą ofertę menu.