Rozlicz PIT w Kołobrzegu i dla Kołobrzegu

Chcesz, żeby nasze miasto było jeszcze lepszym miejscem do życia? Rozlicz swój PIT w Kołobrzegu. Warto być lokalnym patriotą.

Roczny podatek dochodowy PIT nie trafia w całości do skarbu państwa. Duża jego część zostaje przekazana do gminy, w której został rozliczony. Podatek PIT to dla samorządu lokalnego ogromna część dochodów, która ma wpływ na otoczenie mieszkańców. Pieniądze te przeznaczane są między innymi na finansowanie szkół i przedszkoli oraz inwestycje w kanalizację, drogi i chodniki. Dzięki temu nasze miasto może się rozwijać i wzrasta jakość życia nas, mieszkańców, co w obecnej sytuacji jest szczególnie ważne.

Ponadto każdy, kto rozliczy swój podatek dochodowy za 2020 rok w Kołobrzegu i wpisze kołobrzeski adres zamieszkania w zeznaniu podatkowym, może być posiadaczem Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca. Karta uprawnia do systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień w podmiotach podległych miastu, jak i niepublicznych. Na posiadaczy kart czeka ponad 100 atrakcyjnych ofert przygotowanych przez liczne miejskie instytucje oraz prywatne firmy handlowe i usługowe – ośrodki sportu i rekreacji, kina, muzea, spa, kluby fitness, kawiarnie, restauracje, szkoły językowe, sklepy internetowe, a także ośrodki wypoczynkowe i inne.

Pełny katalog ofert dostępny jest tutaj.

- Wypełniając zeznanie podatkowe warto, by ci, którzy mieszkają i pracują w Kołobrzegu, ale nie są zameldowani, zdecydowali się na przeniesienie tutaj swojego podatku. Przekazując swój PIT do Kołobrzegu realnie wpływamy na rozwój miasta. Jest sporo osób, które związały życie z naszym miastem, mieszkają i pracują w Kołobrzegu, korzystają z infrastruktury miasta, ich dzieci uczęszczają do naszych przedszkoli i szkół. Warto, żebyśmy wszyscy zainwestowali w otoczenie, z którego korzystamy na co dzień. Razem możemy budować i inwestować w Kołobrzeg.

Warto być lokalnym patriotą – zachęca Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu.

 

Strefa Płatnego Parkowania

Szanowni Państwo
Od 18 maja do Kołobrzegu powróciła Strefa Płatnego Parkowania. Miasto zostało podzielone na dwie strefy: A – obejmującą dzielnicę uzdrowiskową i B – centrum miasta. Posiadacze Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca mogą zakupić abonament w wysokości 60 zł miesięcznie obejmujący obie strefy płatnego parkowania, parking na ulicy Kasprowicza oraz parking przy Hali Millenium. Abonament można wykupić bezpośrednio w siedzibie spółki Komunikacja Miejska przy ul. Solnej 2 a także za pośrednictwem strony internetowej spółki: http://www.km.kolobrzeg.pl/strefy-platnego-parkowania lub bezpośrednio po zalogowaniu do konta Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca.
 
Pozdrawiam.
Anna Mieczkowska
Prezydent Miasta Kołobrzeg

Odbiór Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca

Odbiór Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca możliwy jest po umówieniu wizyty pod numerem telefonu + 48 690 809 701.

10 000 kart mieszkańca

​Udogodnienia dla mieszkańców Kołobrzegu, coraz więcej partnerów programu.

Nowi Partnerzy

Z przyjemnością informujemy, że Kołobrzeska Karta Mieszkańca wzbogaciła się o kolejnych Partnerów

Kołobrzeska Karta Mieszkańca już w Twoim smartfonie

Masz smartfona z systemem Android lub iOs? To super! Już dzisiaj możesz mieć Kołobrzeską Kartę Mieszkańca w swoim telefonie!

ODBIERZ SWOJĄ KARTĘ

ODBIERZ SWOJĄ KARTĘ

Kołobrzeski Rower Miejski w ramach Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca


W związku z wprowadzeniem Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca w dniu 30 maja 2019 roku została podjęta przez Rade Miasta Kołobrzeg Uchwała nr IX/117/19 w sprawie opłat za korzystanie z systemu wypożyczenia rowerów – Kołobrzeski Rower Miejski (KRM).

Pierwsze Kołobrzeskie Karty Mieszkańca rozdane

Do Urzędu Miasta wpłynęło już ponad 3000 wniosków, a właśnie dzisiaj zostały wydane pierwsze Kołobrzeskie Karty Mieszkańca.

PŁATNE PARKOWANIE Z KOŁOBRZESKĄ KARTĄ MIESZKAŃCA

Z dniem 1 lipca 2019r. na podstawie Uchwały Nr IX/118/19 Rady Miasta Kołobrzeg z dnia 30.05.2019r. zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia stref płatnego parkowania oraz opłat za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych na terenie Gminy Miasto Kołobrzeg oraz sposobu ich pobierania będzie obowiązywać abonament miesięczny posiadacza Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca.