Image

Darmowa Komunikacja z KKM od 1.06.2024

Rada Miasta przyjęła uchwałę wprowadzającą od 1 czerwca 2024 roku bezpłatną komunikację miejską dla posiadaczy Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca. 19 radnych uczestniczących w sesji Rady Miasta Kołobrzeg zagłosowało za przyjęciem uchwały w sprawie ustalenia uprawnień pasażerów do bezpłatnych lub ulgowych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego na terenie miasta Kołobrzeg oraz gmin Kołobrzeg i Dygowo.
Uchwała wprowadza od 1 czerwca bezpłatne przejazdy dla wszystkich posiadaczy KKM. Nie potrzebny będzie bezpłatny bilet elektroniczny. Zostanie on zintegrowany z KKM i posiadacz będzie używał karty zamiast biletu. Ci, którzy ją już mają, nie będą musieli jej wymieniać.
Niewiele zmieni się natomiast dla mieszkańców gmin Kołobrzeg i Dygowo, którzy z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Kołobrzegu korzystają w ramach porozumienia międzygminnego. Osoby z gmin, które ukończyły 70 lat w dalszym ciągu będą mogły podróżować za darmo pod warunkiem posiadania biletu elektronicznego. W przypadku jego braku obowiązywać będzie ulga 50% (obecnie jest 75%) za okazaniem dowodu tożsamości.
Głównym celem wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej dla wszystkich posiadaczy Karty Mieszkańca jest zmniejszenie ruchu samochodów w Kołobrzegu.