Image

Rozlicz PIT w Kołobrzegu i dla Kołobrzegu

Chcesz, żeby nasze miasto było jeszcze lepszym miejscem do życia? Rozlicz swój PIT w Kołobrzegu. Warto być lokalnym patriotą.

Roczny podatek dochodowy PIT nie trafia w całości do skarbu państwa. Duża jego część zostaje przekazana do gminy, w której został rozliczony. Podatek PIT to dla samorządu lokalnego ogromna część dochodów, która ma wpływ na otoczenie mieszkańców. Pieniądze te przeznaczane są między innymi na finansowanie szkół i przedszkoli oraz inwestycje w kanalizację, drogi i chodniki. Dzięki temu nasze miasto może się rozwijać i wzrasta jakość życia nas, mieszkańców, co w obecnej sytuacji jest szczególnie ważne.

Ponadto każdy, kto rozliczy swój podatek dochodowy za 2020 rok w Kołobrzegu i wpisze kołobrzeski adres zamieszkania w zeznaniu podatkowym, może być posiadaczem Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca. Karta uprawnia do systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień w podmiotach podległych miastu, jak i niepublicznych. Na posiadaczy kart czeka ponad 100 atrakcyjnych ofert przygotowanych przez liczne miejskie instytucje oraz prywatne firmy handlowe i usługowe – ośrodki sportu i rekreacji, kina, muzea, spa, kluby fitness, kawiarnie, restauracje, szkoły językowe, sklepy internetowe, a także ośrodki wypoczynkowe i inne.

Pełny katalog ofert dostępny jest tutaj.

- Wypełniając zeznanie podatkowe warto, by ci, którzy mieszkają i pracują w Kołobrzegu, ale nie są zameldowani, zdecydowali się na przeniesienie tutaj swojego podatku. Przekazując swój PIT do Kołobrzegu realnie wpływamy na rozwój miasta. Jest sporo osób, które związały życie z naszym miastem, mieszkają i pracują w Kołobrzegu, korzystają z infrastruktury miasta, ich dzieci uczęszczają do naszych przedszkoli i szkół. Warto, żebyśmy wszyscy zainwestowali w otoczenie, z którego korzystamy na co dzień. Razem możemy budować i inwestować w Kołobrzeg.

Warto być lokalnym patriotą – zachęca Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu.