Image

Podsumowanie 2021 roku

Nowy rok jest naturalną okazją na podsumowania. To szansa na to, by uczciwe spojrzeć na to co się udało zrealizować, czas analiz i wyciągania wniosków. Tworzone są rankingi, wybierani najlepsi w różnych kategoriach. Serwisy informacyjne przygotowały podsumowanie roku dla swoich czytelników, serwisy muzyczne przedstawiły listy muzyczne minionego roku. Możemy sprawdzić, co najczęściej oglądaliśmy na YouTube i jakie jest młodzieżowe słowo roku. Najlepsza książka, najlepszy film, wokalista, aktor, piosenka, wydarzenie, a nawet mem. Przyjrzyjmy się więc Kołobrzeskiej Karcie Mieszkańca.

W roku 2021 wydano 4.315 Kołobrzeskich Kart Mieszkańca, posiada ją już 20.294 osób. Kartę wyrabiają przede wszystkim rodziny z dziećmi oraz osoby starsze w przedziale wiekowym 60-65 lat.

Najstarsza osoba, która otrzymała pakiet KKM w minionym roku miała 96 lat.

Najwięcej kart wydano w miesiącu czerwcu (541) oraz wrześniu (444).

Warto zaznaczyć, że nadal poszerzane jest grono Partnerów KKM, którym może zostać każdy podmiot świadczący usługi i który zawrze pisemne porozumienie z Prezydent Miasta. Ostatnie dwa lata były bardzo trudne dla przedsiębiorców, mimo to w roku 2021 do programu dołączyło 9 firm: Gawex Media Sp. z o.o., F.H.U. L’Ambra, Centrum Zdrowia i Odnowy Biologicznej Paulina Oracz-Kierakiewicz, Ośrodek Magnolia i Tulipan z Ustronia, Café pod Papugami, An-Hol, Sus Travel Paweł Woźniak, R.S. Company Rafał Sołek z 4-ECO oraz Miasteczko Rodzinne.

Wśród wszystkich Partnerów, największą popularnością cieszą się:  Kołobrzeski Rower Miejski, Centrum Rehabilitacyjno-Wypoczynkowe Dozamel, Masami Sushii. Według statystyk posiadacze Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca najczęściej korzystają z pakietów darmowych badań i rehabilitacji, oferty MOSiR, darmowych przejazdów komunikacją miejską i dopłat do przedszkoli.