TIER MOBILITY Sp z oo

Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

TIER MOBILITY Sp z ooOpis

TIER Mobility jest czołowym europejskim operatorem w sektorze mikromobilności, którego misją jest „Zmiana Mobilności na Dobre”. Udostępniając mieszkańcom szereg współdzielonych, lekkich pojazdów elektrycznych, od e‑hulajnóg po e‑rowery i e‑skutery, zasilanych przez własną sieć energetyczną, TIER pomaga miastom zmniejszyć ich zależność od samochodów.
TIER, założony w 2018 roku przez Lawrence`a Leuschnera, Matthiasa Lauga i Juliana Blessina, ma swoją główną siedzibę w Berlinie i obecnie działa w ponad 185 miastach w 20 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie. Z myślą o zapewnieniu najbezpieczniejszego, najbardziej funkcjonalnego  i zrównoważonego rozwiązania w zakresie mobilności, TIER jest neutralny klimatycznie od stycznia 2020 r.

Jak zacząć jeździć?
Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją, skanując za pomocą aplikacji umieszczony na niej kod QR. Aby zakończyć jazdę, znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację TIER i wybierz opcję „Zakończ przejazd".

Jakie są zasady bezpiecznego przejazdu?
Na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz w stanie trzeźwości. Jeśli to możliwe należy przemieszczać się po drodze rowerowej. Gdy nie ma takiej możliwości, można poruszać się po chodniku, jednak zawsze mając na uwadze dostosowanie prędkości do mijanych pieszych. Z e-hulajnogi można korzystać również jadąc po ulicach z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Porzucona lub zaparkowana w nieodpowiednim miejscu e-hulajnoga może stanowić przeszkodę na drodze, szczególnie niebezpieczną dla osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi. By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, hulajnogę należy zaparkować w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie majak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika (oddalonej od jezdni). Szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna „przylegać" do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą i nie blokować przejścia lub przejazdu.


Regulamin i warunki

Klientom korzystającym z karty mieszkańca oferujemy długoterminowe zniżki w postaci bezpłatnych, nielimitowanych odblokowań na przejazdy hulajnogami elektrycznymi TIER. Dla mieszkańców Kołobrzegu posiadających ważną Kołobrzeską Kartę proponujemy 100% zniżkę na odblokowania - 0 zł. Wysokość odblokowania e-hulajnogi w standardowej ofercie wynosi 2,60zł.

Oferta będzie obowiązywać od 1.05.2022 do 31.07.2022. Kod zniżkowy dostępny jest w Punkcie Obsługi Karty Mieszkańca lub na stronie. Po rejestracji na stronie www.tier.app kod wpisuje się w zakładce Vouchery.